https://iwermektyna-apteka.com

Szanowni Państwo,
terminy realizacji zamówień mogą ulec zmianie.
Informację o przewidywanym terminie wysyłki otrzymają Państwo drogą e-mailową po złożeniu zamówienia.
Wojtek Łuniewski<br> pon.-pt. w godz 7-15

Wojtek Łuniewski
pon.-pt. w godz 7-15

tel. kom. 722 320 003

wojtek.luniewski@hfcd.pl

Rękawice odporne na przecięcie i przekłucie

Rękawice odporne na przecięcie i przekłucie z racji tego, iż muszą spełniać wysokie normy stawiane produktom o takim współczynniku ochrony, są produkowane z materiałów najwyższej jakości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne takie jak przecięcie czy rozdarcie. Odporność na przekłucie zwykle wymaga użycie dodatkowego materiału, chroniącego przed ostrymi krawędziami przedmiotów. Jednym z najpopularniejszych materiałów, służących do produkcji rękawic odpornych na przecięcia jest kevlar (inna nazwa handlowa – twaron) posiadający właściwości antyprzecięciowe. Kevlar jest polimerem z grupy poliamidów, a dokładniej aramidów, z którego przędzie się włókna sztuczne o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Kevlar został wynaleziony w laboratoriach

DuPont w 1965, inne zarejestrowane nazwy handlowe to "Twaron" firmy TeijinTwaron. Kewlar jest około 5 i pół raza lżejszy od stali - jego gęstość wynosi 1,44 g/cm3. Kevlar to materiał, z którego produkowane są włókna stosowane m.in. w kamizelkach kuloodpornych, kaskach i hełmach ochronnych, trampolinach, wewnętrznych powłokach nart, rakiet tenisowych i kajaków, a nawet częściach pancerza lotniskowców. Kevlar jest wykorzystywany również w celu zwiększenia wytrzymałości na złamanie i rozciąganie w kablach światłowodowych. W turystyce znalazł zastosowanie przy ochronie szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne elementów obuwia i odzieży. W motoryzacji używany jest do wzmocnienia obręczy i innych elementów rowerów i motocykli. Znalazł też zastosowanie przy produkcji membran do głośników. Wykonuje się z niego żagle jachtów regatowych. Jest niepalny, odporny na zużycie i nie przewodzi prądu elektrycznego. Swojej niepalności oraz chłonności zawdzięcza zastosowanie w sprzęcie do pokazów ogniowych, nasącza się go substancją palną o temperaturze spalania do ok. 400 °C (np. naftą). Rozkłada się stopniowo pod wpływem atmosfery i światła słonecznego.

W sporcie żużlowym zawodnicy jeżdżą w kombinezonach z kevlaru, jednak w tym przypadku jest on coraz częściej zastępowany przez nylon. Włókno kevlarowe nie jest jedynym włóknem aramidowym, z którego produkowane są niepalne, odporne na przecięcie ubrania i rękawice. Do najbardziej znanych aramidów zalicza się poza kevlarem: wspomniany wcześniej twaron, nomex oraz technora. W naszej ofercie mamy rękawice kevlarowe producentów takich jak: JS Szewczyk, Venitex, Sperian by Honeywell.

Zespół "HF Centrum Dystrybucyjne" - tani sklep internetowy z bhp

https://aptekamedpl.com