https://iwermektyna-apteka.com

Szanowni Państwo,
terminy realizacji zamówień mogą ulec zmianie.
Informację o przewidywanym terminie wysyłki otrzymają Państwo drogą e-mailową po złożeniu zamówienia.
Wojtek Łuniewski<br> pon.-pt. w godz 7-15

Wojtek Łuniewski
pon.-pt. w godz 7-15

tel. kom. 722 320 003

wojtek.luniewski@hfcd.pl

Uzdatnianie sprężonego powietrza

Jakość sprężonego powietrza wpływa bardzo znacząco na żywotność zarówno instalacji pneumatycznej jak i używanych urządzeń. Uzdatnianie sprężonego powietrza jest szczególnie ważne w przypadku zasilania nim urządzeń medycznych czy stomatologicznych. Do uzdatniania sprężonego powietrza stosuje się takie urządzenia jak: zespoły przygotowania powietrza, filtry, smarownice itp. Uzdatnianie sprężonego powietrza gwarantuje czystość oraz bezawaryjność instalacji i narzędzi pneumatycznych.

Sprężone powietrze jako jeden z nośników energii wykorzystywanych w procesach technologicznych podlega odpowiednim standardom jakości. Powietrze winno być czyste i suche. Natomiast w procesie sprężania tworzy się znaczna ilość ciepła, przez co sprężone powietrze po opuszczeniu sprężarki jest na tyle gorące, że w zetknięciu z warunkami zewnętrznymi na zasadzie różnicy temperatur wytrąca się woda. Wilgotne sprężone powietrze ze sprężarki powoduje korozję, rdzewienie i przyspieszone zużycie narzędzi, zaworów, siłowników, aparatury, maszyn, rurociągów i instalacji powietrza. Stwarza to wiele problemów technicznych w eksploatacji urządzeń pneumatycznych. W celu eliminacji tego niekorzystnego zjawiska ciepłe powietrze po wyjściu ze sprężarki schładza się do odpowiedniej temperatury poniżej punktu rosy tj, +3 st. C.

Proces ten przeprowadzany jest dzięki zastosowaniu urządzeń zwanych osuszaczami, które po oziębieniu powietrza oddzielają od niego wodę i wydalają ją poza układ. Jeśli zastanawiasz się gdzie znajdziesz taki sprzęt? - Zapraszamy do naszego sklepu Pneumatyka Częstochowa.

https://aptekamedpl.com